Каталог

Інформація

Контакти

Call-центр

(044) 507-17-19
(063) 263-77-62
Графік роботи інтернет-магазину

Пн-Пт: 10:00 - 18:00
Сб-Нд: вихідні

IPS проти AMOLED: вибір кращого екрана смартфона

IPS проти AMOLED : плюси та мінуси дисплеїв

Дисплеї на смартфонах до 2020 року остаточно еволюціонували від тьмяних екранів з низькою роздільною здатністю до високоякісних панелей з високим порогом яскравості, контрастності, а також прийнятним PPI - щільністю пікселів на дюйм. Однак це лише характеристики матриці, тоді як найвище цього розташований основний принцип - технологія її виготовлення. Незважаючи на безліч способів розробки, в смартфонах зарекомендували себе два рішення:

  • IPS ;
  • OLED ( AMOLED та інші маркетингові назви).

Обидва принципи створення дисплея суттєво відрізняються між собою, а набір їх переваг та недоліків дозволяє одразу двом технічним прийомам залишатися актуальними.


Причини популярності IPS

В основі будь-якої LCD панелі є підсвічування: люмінесцентне або світлодіодне. Перший тип вважається застарілим, тоді як світлодіоди у тій чи іншій формі активно розвиваються і сьогодні. Саме від якості підсвічування залежить якість дисплея на смартфоні. In Plane Switching – це спеціальний спосіб підсвічування кристалів, розташованих в окремому шарі. Ще 1995 року він намагався замінити собою застарілий TN+Film підхід до створення. Нові техпроцеси дозволили суттєво розширити кути огляду та покращити кольоропередачу.

Серед переваг:

  • Доступність із низькою собівартістю. Бюджетні смартфони у 100% випадків на IPS.
  • Коректна передача кольору. Професійні монітори оснащені саме цим типом матриці, проте за повне RGB охоплення відповідає виробник, який калібрує дисплей.
  • Надійність експлуатації. Незважаючи на можливість шлюбу у вигляді битих і гарячих пікселів, подібні екрани практично не втрачають свої властивості з часом.
  • Безпека зору. В основі даної технології не застосовуються спеціальні методи відображення, що негативно впливають на зір.

Основні недоліки:

  • Високе енергоспоживання. Це відносний OLED технології параметр, який не відчувається при використанні гаджета.
  • Відсутність абсолютно чорного кольору. Навіть на абсолютному чорному дисплеї буде видно свічення, що обумовлено постійною роботою підсвічування.
  • Низька контрастність. Цей недолік прямо випливає з попереднього, оскільки пікселі повністю не вимикаються, а значить чорний колір набуває сірого відтінку, а інші кольори також втрачають у контрастності.
  • Невисока швидкість відгуку. Швидкість відгуку дуже важлива у сфері ігрових моніторів, де частки секунди критично важливі для кіберспортсменів, на смартфонах це не так критично.

Ступінь розвитку технології дозволяє створювати гранично якісні панелі, практично позбавлені недоліків. Існують як "розігнані" матриці, так і енергоефективні контрастні екрани, проте з точки зору розвитку перевірена часом методика буквально "топчеться на місці" через фундаментальні обмеження.

OLED та його різновиди

Новий підхід до створення панелей технологія OLED усуває ключові недоліки IPS, але водночас привносить низку власних істотних мінусів. AMOLED (Active Matrix Organic Light-Emitting Diode) - це доопрацьований OLED , який набув широкого поширення в смартфонах. В його основі також використовується підсвічування, але не світлодіодне, а свічення самих пікселів. Це дозволяє скоротити товщину шару, навіть створюючи умовну вигнутість, наприклад, як Samsung Galaxy Fold2.


Ряд переваг AMOLED :

  • Подібні дисплеї відмінно масштабуються, видозмінюються, вони можуть містити вирізи, оптичні сканери і навіть камери.
  • Покращене енергоспоживання за рахунок відсутності блоку постійного підсвічування та вимкнення чорних пікселів.
  • Більш яскраві та насичені кольори, що вигідно виглядає на смартфонах і абсолютно неприпустимо для корекції кольору фото і відео.
  • Миттєвий відгук дозволяє створювати високочастотні матриці.
  • Можливість реалізації функції always on display.

Недоліки методики:


  • ШИМ (Широтно-імпульсна модуляція) – помітні оку миготіння на низьких значеннях яскравості. ШИМ частково усувається функцією DC Dimming (зниження напруги), що доступна не на всіх смартфонах. Активація DC Dimming також погіршує передачу кольору.
  • Викликає втому очей при тривалому перегляді матриці, що мерехтить з високою частотою.
  • Передача кольорів. Навіть А-бренди недостатньо добре налаштовують екрани, які за кольором можуть йти в зелений або рожевий, спотворювати інші кольори.
  • Вигоряння. Якщо на AMOLED вивести статичне зображення, через деякий час на ньому з'являться контури цієї картинки. Вигоряння не усувається, а лише запобігає програмному рівні. Саме з цією метою до прошивки все частіше додають темні теми.
  • Обмежений термін служби. OLED матриці, особливо синій кристал, помітно швидше виходять із ладу, ніж IPS.
  • Висока собівартість виготовлення, отже, вища ціна за смартфон.

Що ж краще?

Якщо подивитися на ринок смартфонів, то в топовому сегменті розташувалися моделі виключно з AMOLED екранами, тоді як у середньому та бюджетному – IPS . Бюджетний AMOLED можна зустріти в смартфонах Samsung і Xiaomi, тоді як у тих самих виробників AMOLED на пристроях класом вище також існує безліч проблем. Фактично IPS досяг своєї досконалості, тоді як OLED ще недостатньо доопрацьований, щоб гарантувати комфортну роботу 100% покупців. Що ж краще? Вибір типу екрану має залежати від моделі смартфона, його ціни та позиціонування на ринку. Найкраще експериментальним шляхом візуально оцінити якість картинки в конкретному девайсі перед покупкою.

Пов'язані товари

Заявка на дзвінок