Каталог

Інформація

Контакти

Call-центр

(044) 507-17-19
(063) 263-77-62
Графік роботи інтернет-магазину

Пн-Пт: 10:00 - 17:30
Сб-Нд: вихідні

Як вибрати ноутбук і не пошкодувати

Все більше людей зупиняють свій погляд на ноутбуках та відмовляються від покупки комп'ютера. У плані мобільності та зручності, ноутбук набагато кращий і відповідно більш затребуваний на сьогоднішній день. Переносний комп'ютер для сучасної людини просто незамінний, адже зараз люди користуються можливістю працювати будь-якої вільної хвилини. Тільки за останні 10 років з'явилася така величезна кількість компаній, які випускають ноутбуки, що розібратися в їхніх характеристиках дуже непросто. Регулярно виходять різні моделі, вони відрізняються не лише своїм зовнішнім виглядом, параметрами, а й самою начинкою. На зміну старим версіям, приходять нові та свіжі девайси, пропонуючи свіжу збірку та оновлені характеристики.


У ноутбуків умовно існує 4 класи:

1. Офісні, робочі ноутбуки – ідеально підходять для різноманітної роботи з таблицями, текстами, презентаціями та іншими завданнями. Такий пристрій також може підійти студентам і допомогти в їхньому навчанні, в даному варіанті набагато простіше працювати з різними спеціальними програмами. Також цей ноутбук підійде для регулярних переглядів фільмів і чудово впорається із прослуховуванням музики. Найчастіше такі варіанти цілком доступні і тому багатьом підходять.

2. Мультимедійні ноутбуки – підходять для серйозної роботи у сферах графіки, фото та відео. Такі моделі можуть підтримувати середні ігри та програвати досить якісні відеофайли. У продажу дані ноутбуки займають середню цінову категорію і дуже популярні.

3. Ігрові пристрої – неймовірно потужні ноутбуки, здатні витримувати дуже вимогливі та важкі ігри, а також можуть працювати з різними графічними програмами. Це досить дорогий сегмент на ринку, але й популярні такі девайси переважно лише у геймерів.

4. Іміджеві моделі – створюються з хороших матеріалів, у таких ноутбуках використовується якісне скло та міцний метал. Ці варіанти дуже класно виглядають, існує багато різних дизайнів, але працювати зі складними програмами вони не завжди можуть. Найчастіше ці моделі не мають хороші відеокарти, екрани і не працюють на потужних процесорах.

При виборі ноутбука варто більше уваги приділити технічним характеристикам, ніж зовнішній вигляд. Також компанія виробник не впливає на якість пристрою, адже в одному ціновому сегменті ноутбуки приблизно однакові за своєю начинкою. Але все-таки не варто купувати модель абсолютно незнайомої китайської фірми, адже тут можна помилитися і не отримати бажаного.


Головні параметри, на які варто звернути увагу:

Дисплей – один з головних елементів ноутбука, тому варто переконатись у його якості. Наприклад, роздільна здатність 1200х800 пікселів може підійти для простої роботи з текстом. Але якщо передбачається участь програм для відеомонтажу, тоді краще вибирати на 2560х1800 або 1920х1080 пікселів. Також варто звернути увагу на поверхню екрану, найкраще купувати з матовим покриттям, тому що глянсовий варіант дуже бликує і може відволікати і спотворювати зображення. Сьогодні дуже популярні екрани IPS, вони досить контрастні і мають хороші кути огляду. З'ясуйте також розмір екрану, стандартним варіантом діагоналі є 15.6 дюйми, але у продажах є більш компактні моделі на 10.1, 11.6 та 13.3 дюйми. Тут можна підібрати безпосередньо під Ваші умови, дивлячись для яких цілей потрібний ноутбук.

Процесор та оперативна пам'ять – два важливі елементи для ідеальної, швидкої та злагодженої роботи ноутбука. У випадку процесора все дуже просто – чим пізніше вийшов ноутбук, тим краще він матиме чіп. Але варто знати, що потужні процесори використовують також чимало енергії. Найбільш вірним рішенням вважається процесор із 4 ядрами останнього покоління. Оперативна пам'ять стартує від 4 Гб, але це недовговічний варіант, тому варто звернути увагу на варіанти з 8 Гб. Жорсткий диск може бути дуже важливою частиною ноутбука, тому варто серйозно поставитися до його вибору. Зрозуміло, що чим більший об'єм диска, тим краще, але купувати вище 1000 Гб все одно не варто, адже він може не відрізнятись надійністю. У такому разі, краще вже придбати жорсткий диск, що знімається, і бути впевненим за свій накопичувач. Зараз найчастіше можна побачити ноутбуки з 250 Гб, 500 Гб або 1000 Гб пам'яті, також зустрічаються новинки SSD, які можуть при меншому обсязі збільшувати продуктивність, але мати дуже високу вартість.


Відеокарта - дуже важливий елемент у сучасному ноутбуці . Її характеризують за потужністю, пропускною здатністю та обсягом пам'яті. Найкраще зупиняти свій вибір на поєднанні цих характеристик 1 до 2, наприклад, 512 Мб пам'яті підходить пропускна здатність близько 256 кб/с. Замінити відеокарту неможливо, тому заощаджувати на цьому параметрі краще не варто.

USB роз'єм варто вибирати вже під свою потребу, для більш комфортного використання підійде 3 порти, можна дивитися і більше. Тут уже кожен може обрати собі найбільш вдалий варіант.

Клавіатура та тачпад – дві важливі частини ноутбука, які впливають на комфортність та зручність у роботі. Сенсорну панель краще вибирати стандартного розміру, зменшені варіанти дуже незручні та обмежують рухи. Клавіатура також буває різною, Вам можуть запропонувати острівну або цільну, перший варіант, як правило, набагато комфортніший при наборі тексту.

Вибір ноутбука навіть за наявності ресурсів, дуже непросте заняття. Хороших варіантів дуже багато, але вибрати підходящий, саме собі, дуже складно. Найкраще розібратися в різних характеристиках ноутбука, або звернеться до друзів і не брати таку важливу річ на обум.

Пов'язані товари

Заявка на дзвінок